med-sur

“The Future for Hospitality Services” - open lecture

Lecturer mrs. Ritva Höykinpuro, Ph.D. from  University of Tampere, School of Management, Finland during her Erasmus mobility at our faculty will offer a lecture "The Future for Hospitality Services" to all interested students.

Place: Faculty of Tourism and Hospitality Management, Opatija (room 2)

Time: Thusday, 1.06.2017 (11.00 - 12.30)

Poziv - mobilnost studenata bez Natječaja (CEEPUS - freemover) 2017/2018

Poštovani,

želja mi je podsjetiti Vas na mogućnost koju nudi Ceepus mreža mobilnosti za akademski godini 2017/2018 izvan mrežne mobilnost (Poziv a ne natječaj) za studente (u svrhu studiranja – 1 semestar – 4 mjeseca) i doktorante (u svrhu istraživanja od 1 mjeseca do 4 mjeseca).

Mobilnost izvan CEEPUS (freemover) mreža odnosi se na svaku mobilnost između dva visoka učilišta koja su prihvatljive ustanove za sudjelovanje u CEEPUS-u, pri čemu jedno ili oba visoka učilišta nisu uključena u odobrenu CEEPUS mrežu (za mobilnost ne postoji unaprijed određena kvota). Odobrava se mobilnost isključivo na fakultete i sveučilišta (što ne uključuje visoke škole, institute). Budući da se mobilnost izvan CEEPUS mreža (tzv. mobilnost freemovera) odobrava s ciljem korištenja preostalih sredstava u većini se zemalja freemover prijave odobravaju samo za LJETNI SEMESTAR. Jednostavno rečeno radi se o „listi čekanja" a stipendija se odobrava ukoliko ostane sredstava.

Zemlje uključene u CEEPUS mobilnost: Albanija, Moldavija, Austrija, Crna Gora, BIH, Poljska, Bugarska, Rumunjska, Hrvatska, Srbija, Češka, Slovačka, Mađarska, Slovenija, Makedonija, Kosovo (za detalje klikni na zastavu zemlje https://www.ceepus.info/default.aspx#nbb).

Ako planirate iskoristiti ovu mogućnost potrebno je na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. dostaviti od 30.06.2017 do najkasnije do 15. studenoga 2017.:

• potpisano i pečatirano pozivno pismo visokoga učilišta - obrazac: CEEPUS III Letter of Acceptance Host Institution - FREEMOVER DOCUMENTATION
  • dvije preporuke nastavnika sa FTHM – obrazac: CEEPUS III Letter of Recommendation Home Institution - FREEMOVER DOCUMENTATION
  • samo doktorati: detaljne podatke o supervizoru na stranoj instituciji.

Nakon što se zaprimi prijava dostaviti ćemo Vam detaljne informacije o daljnjoj proceduri prijave u Ceepus sustavu.

Savjetujem studentima da na strano visoko učilište prilikom slanja zahtjeva za mobilnost pošalji uz svoj CV (na engleskome jeziku), ispit ocjena (po mogućnosti na eng. jeziku) , detaljan info programu i godini na koju su upisani te CEEPUS III Letter of Acceptance Host Institution - FREEMOVER DOCUMENTATION. Svakako prije slanja materijala proučiti mrežne stranice odabranoga fakulteta ili sveučilišta.

Preferira se mobilnost studenata na partnerske institucije unutar naših postojećih Ceepus mreža ( http://www.fthm.uniri.hr/index.php/partnerske-institucije/ms-ceepus) ali to nije ograničenje.

Detaljne informacije o Ceepus mobilnost i obrasce možete naći na mrežnim stranicama fakulteta – Međunarodna suradnja. (http://www.fthm.uniri.hr/index.php/studenata/mob-ceepus

NATJEČAJ ZA MOBILNOST STUDENATA RADI STUDIJSKOG BORAVKA (U OKVIRU PROGRAMA CEEPUS) 2017./2018. - produženje roka

Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu član je CEEPUSOVE-ove mreže Amadesu, koju koordinira WU Wiena (Austrija) i „Education without frontiers", koju koordinira University of Applied Sciences Burgenland (Austrija).

Raspisuje se Natječaj za mrežnu mobilnost studenata preddiplomskoga, diplomskoga i doktorskoga studija za akademsku godinu 2017/2018.

Roka za prijavu: četvrtak, 1.06.2017 (24.00 sati).

Detaljnije:

pdfTekst Natjecaja-CEEPUS_studenti_2017_2018