Kroz kolegij Stručna praksa studentima omogućeno stjecanje praktičnih znanja kroz praksu u realnom sektoru

11.05.2023.

Dana 08.05.2023., na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, dekanica prof. dr. sc. Sandra Janković, zajedno sa voditeljicom stručne prakse dr. sc. Marinom Barkiđijom Sotošek i prodekanicama prof. dr. sc. Marinelom Krstinić Nižić i izv. prof. dr. sc. Elenom Rudan, ugostila je predstavnice turističkih zajednica sa područja Primorsko-goranske županije.
Radnom sastanku i potpisivanju ugovora prisustvovali su: Jelena Anđelić, Turistička zajednica grada Kraljevice; Rea Čargonja, Turistička zajednica općine Čavle; Tena Peričić, Turistička zajednica grada Novi Vinodolski; Marijana Kalčić, Turistička zajednica općine Matulji; Zvijezdana Klobučar Filčić, Turistička zajednica općine Lovran; Nensi Dretvić, Turistička zajednica općine Mošćenička Draga; Tatjana Bartolin, Turistička zajednica mjesta Ičići.
Po završetku Stručne prakse studenti postaju konkurentniji na tržištu rada, unaprjeđuju praktične vještine te postaju spremniji za izgradnju svoje karijere i savladavanje novih radnih izazova s kojima će se susresti u poslovnoj budućnosti.
Potpisivanjem sporazuma o suradnji, predstavnice turističkih zajednica potvrdile su da će od sljedeće akademske godine biti partneri u dijelu nastavnog procesa.