FMTU i Grad Lipik – spremnost na zajedničko djelovanje

27.06.2023.

U petak, 23. lipnja 2023. godine predstavnici Grada Lipika posjetili su Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji. Sastanku su nazočili gradonačelnik Lipika gosp. Vinko Kasana, direktor Lipičke razvojne agencije LIRA gosp. Darian Husko, direktor Centra za umjetnu inteligenciju gosp. Dejan Iličić, ravnatelj Toplica Lipik – Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju gosp. Goran Pušćenik te predstavnici Fakulteta dekanica prof. dr.sc. Sandra Janković, prodekanica za razvoj prof. dr.sc. Marinela Krstinić Nižić, voditelj stručnih projekata prof. dr.sc. Christian Stipanović i istraživačica na stručnim projektima izv. prof. dr.sc. Zvonimira Šverko Grdić. Sastanak je održan u cilju zajedničke suradnje kroz različite aktivnosti, a osobito kroz povezivanje znanosti i prakse, održavanje zajedničkih edukacija, provođenja studentske prakse i zajedničkog istraživanja, razmjenu dobre prakse, integrirano rješavanje praktično-teorijskih problema te zajedničke ekspertize iz područja turizma, ugostiteljstva i održivog razvoja. Dekanica i gradonačelnik potvrdili su potrebu i spremnost na zajedničko djelovanje te će se u narednom periodu potpisati i sporazum o zajedničkoj suradnji.