Potpisivanje ugovora o stručnoj praksi FMTU i Grada Delnice

15.01.2024.

Grad Delnice i Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci potpisali su Sporazum o realizaciji stručne prakse studenata Fakulteta te na taj način postali partneri u dijelu nastavnog procesa. Svečanom potpisivanju prisustvovali su gradonačelnica Grada Delnica gospođa Katarina Mihelčić i dekan Fakulteta prof. dr. sc. Marko Perić.

Studenti studijskog programa „Menadžment održivog razvoja“ tokom studija stječu teorijska znanja, a kroz praksu u Gradu Delnicama  imati će priliku steći i praktična znanja vezana uz društveno-ekonomsku-ekološku komponentu poslovanja jedinice lokalne samouprave i raznih subjekata u gospodarstvu. U okviru sastanka naglašena je važnost ovakvih partnerstava u poticanju razvoja lokalne zajednice kroz obrazovanje i praksu mladih stručnjaka.