Upravljaj svojom karijerom – budi društveni poduzetnik

07.03.2024.

U okviru FMTU Career Week-a, 6. ožujka 2023. godine, izv. prof. dr. sc. Marija Ivaniš održala je inspirativno predavanje pod nazivom “Upravljaj svojom karijerom – budi društveni poduzetnik”. Studenti su imali priliku saznati karakteristike društvenog poduzetnika te čime se oni ističu u odnosu na ostale poduzetničke pristupe. Prof. Ivaniš je poticala dinamičnu interakciju među sudionicima, istovremeno hrabreći one koji razmišljaju o koracima prema poduzetništvu kako bi svoje ambicije oblikovali uz visoki naglasak na društvenu odgovornost.

Predavanje su obogatili i studenti četvrte godine: Lucija Bebić, Leonard Depope, Nina Mezak, Elena Paradžik i Antonia Paris koji su prikazali primjere iz prakse društveno odgovornih poduzeća. Kroz primjere dobre prakse, sudionici su imali priliku dublje razumjeti implementaciju društvene odgovornosti u stvarnom poslovnom kontekstu, stvarajući tako dodatnu perspektivu o važnosti društvenog poduzetništva. Zahvaljujemo prof. Ivaniš i studentima na promišljanju o karijernom putu koji uključuje društveno poduzetništvo.