Panel “Mladi u turizmu”

16.05.2023.

Na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji se u utorak 16.5.2023. održao panel “Mladi u turizmu” u okviru kojeg se raspravljalo na pitanja o izazovima koji pred mlade ljude u hrvatskom turizmu donose promjene koje se događaju u okruženju. Ostvarenje konkurentnog, održivog i inovatinog turizma  cilj je poslovanja svih područja hrvatskog gospodarstva. Mladi u turizmu su  nositelji promjena i inovacije.

Stoga su Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci, Savjet mladih Primorsko goranske županije i Studentski zbor Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu okupili istaknute stručnjake iz državnog, gospodarskog i turističkog sektora kako bi odgovorili na pitanja kako ostvariti konkuretnu budućnost hrvatskog turizma s posebnim naglaskom na mlade u turizmu.

Na panel raspravi su sudjelovali:

•             Oleg Butković, potpredsjednik Vlade RH i ministar mora, prometa i infrastrukture

•             Prof. dr. sc. Sandra Janković, dekanica Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu

•             Josip Ostrogović, član uprave ACI za investicije, marketing i maloprodaju

•             Irena Peršić Živadinov, direktorica TZ Kvarnera

•             Josip Tabula, specijalizant prodaje LRH

•             Jelena Mrak, studentica diplomskog studija Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu

Panel raspravu su vodili studenti Luka Vrančić i Matea Starčević.

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali na panel raspravi, a posebno studentima koji su se priključili organizaciji panela!