Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije

19.10.2023.

Na Ekonomskom fakultetu u Osijeku održava se 5. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije od 5. do 7. prosinca 2023. godine. Natjecanje je međunarodnog karaktera, a službeni jezici natjecanja su hrvatski i engleski jezik.

Cilj Milenijskog natjecanja potaknuti je razvoj kreativnosti, kritičkog promišljanja, digitalnih vještina, čitalačke pismenosti i inovativnosti kod djece i mladih pri izradi idejnih rješenja povezanih sa sektorima kreativne industrije. Natjecanje je organizirano u tri kategorije ovisno o dobi natjecatelja te je namijenjeno osnovnoškolskom, srednjoškolskom i visokoškolskom uzrastu. Timovi u prijavi trebaju imati mentora te se usmjeriti na jednu od predloženih tema natjecanja, a teme su: glagoljica, mitologija, Put svile i vodik.

Rok za prijavu timova produžen je do 12. 11. 2023. godine, predaja idejnog rješenja očekuje se do 26. 11. 2023. godine. Timovi predložena rješenja izlažu u prostoru Ekonomskog fakulteta u Osijeku od 5 do 7. 12. 2023. godine.

Više informacija na mrežnoj stranici Natjecanja