Obilježen Dan ružičastih majica

25.02.2026.
/ Vijesti / /
Podijeli vijest na
Facebook
Twitter

Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, u suradnji s Udrugom Žmergo iz Opatije, petu je godinu zaredom uspješno obilježio Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, poznatiji kao Dan ružičastih majica. Događanje je održano u knjižnici Fakulteta, okupivši studente i zaposlenike u zajedničkoj misiji promicanja tolerancije, poštovanja i nenasilne komunikacije.

Fokus je bio na zero waste inicijativi u sklopu koje su sudionici, predvođeni Eko odborom FMTU-a, izrađivali kreativne natpise koristeći stari papir, karton i koverte. Pod sloganom #nasiljeprestajeovdje, poslali su snažnu poruku protiv svih oblika nasilja. Članovi Eko odbora dodatno su simbolično obilježili dan izradom natpisa na ružičastim majicama, naglašavajući važnost ovog datuma.

Ova akcija izravno pridonosi ostvarenju ciljeva održivog razvoja Ujedinjenih naroda, posebice: Smanjenju nejednakosti (SDG 10), Miru, pravdi i snažnim institucijama (SDG 16) te Rodnoj ravnopravnosti (SDG 5).

FMTU i Udruga Žmergo ovim događajem potvrđuju svoju predanost stvaranju okruženja nulte tolerancije na nasilje, promičući vrijednosti koje su temelj zdravog i uključivog društva. Pozivamo sve da se i dalje pridružuju ovakvim inicijativama i svojim djelovanjem doprinose stvaranju svijeta bez nasilja.

Skip to content