Posjet studenata FMTU Hrvatskom saboru

24.10.2023.

Studenti diplomskog studija posjetili su u petak 20. listopada 2023. godine Hrvatski sabor. Terenska nastava organizirana je u sklopu kolegija Nacionalna ekonomija te su se studenti kroz stručno vodstvo Službe za građane upoznali s osnovnim činjenicama iz povijesti Sabora, s ulogom Sabora u borbi hrvatskoga naroda za stvaranje samostalne države i u očuvanju hrvatskoga jezika, ustrojstvom državne vlasti, unutarnjim ustrojem i načinom rada Sabora, postupkom donošenja zakona i drugih akata Sabora, te s ulogom i funkcioniranjem Sabora kao nacionalnog parlamenta države članice EU. Studenti su sa prof. dr.sc. Marinelom Krstinić Nižić i dr.sc. Mašom Trinajstić razgledali protokolarne prostore te sa galerije za posjetitelje u Sabornici nazočili sjednici Sabora. Na kraju edukativnog posjeta organiziran je susret i razgovor sa zastupnicima: Erikom Fabijanić, Silvanom Hrelja i Uršom Raukar-Gamulin, kojima su studenti postavljali brojna pitanja.