Potpisan sporazum o stručnoj praksi

11.04.2024.

Nove prilike stjecanja prakse za studente smjera Menadžment u turizmu pružiti će turistička agencija Savičenta d.o.o. koja kroz kaštel Morosini – Grimani i Kuću vještice Mare svojim posjetiteljima otkriva istarske legende i povijesne zapise te na zanimljiv i inovativan način pruža jedinstveni doživljaj.
Direktorice Natalija Ladavac i Nives Cetina te dekan Fakulteta 𝐩𝐫𝐨𝐟. dr. sc. Marko Perić ispred svojih organizacija dogovorili su suradnju temeljem koje će naši studenti dobiti priliku stečena teorijska znanja primijeniti u praksi i na taj način pripremiti se za rad u realnom sektoru.
 𝐊𝐚𝐬̌𝐭𝐞𝐥 𝐌𝐨𝐫𝐨𝐬𝐢𝐧𝐢 – 𝐆𝐫𝐢𝐦𝐚𝐧𝐢 već stoljećima čini simbol Svetvinčenta. Još od 13. stoljeća mjesto je to koje je okupljalo vojnike, putopisce i trgovce, a danas je nezaobilazno stajalište svih znatiželjnika. Putem različitih multimedijalnih sadržaja, posjetiteljima se pruža mogućnost upoznavanja povijesti kaštela putovanjem kroz vrijeme u pratnji onih koji su ostavili najdublji trag u lokalnoj povijesti.
 Otkrivanje tajni kaštela moguće je također kroz Escape Castle Svetvinčenat u kojem igrači moraju proći 7 viteških iskušenja. Osim kaštela, posjetitelji imaju mogućnost obići Centar za posjetitelje „Kuća vještice Mare“ posvećenog raznolikoj materijalnoj i nematerijalnoj kulturnoj baštini, interpretiranoj suvremenim tehnologijama poput 3D mappingom, virtualnom i proširenom stvarnošću.
Ovim sporazumom Savičenta d.o.o. postaje partner u dijelu nastavnog procesa Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu.

May be an image of 3 people and text