Potpisivanje ugovora o stručnoj praksi FMTU i Županijske komore Rijeka

22.12.2023.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Rijeka i Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci potpisali su Sporazum o realizaciji stručne prakse studenata Fakulteta te na taj način postali partneri u dijelu nastavnog procesa. Svečanom potpisivanju prisustvovali su v.d. predsjednica HGK Županijske komore Rijeka gđa. Barbara Olenik Staničić i dekan Fakulteta prof. dr. sc. Marko Perić.

Studenti studijskog programa „Menadžment održivog razvoja“ tokom studija stječu teorijska znanja o održivom razvoju, a kroz praksu u Županijskoj komori imati će priliku steći i praktična znanja vezana uz društveno-ekonomsku-ekološku komponentu poslovanja raznih subjekata u gospodarstvu. Osim suradnje vezano uz stručnu praksu, HGK ŽK Rijeka i Fakultet će zajednički raditi na raznim aktivnostima poput organiziranja znanstvenih i stručnih skupova, sudjelovanja na projektima, organiziranja edukacija te provođenja zajedničkih istraživanja.