Studenti i nastavnici sudjelovali na ljetnoj školi “Health Tourism 2022”

16.10.2021.

Studenti i nastavnici FMTU-a su od 9. do 15. listopada 2022. godine sudjelovali na ljetnoj školi “Health Tourism 2022” u organizaciji THD – Technische Hochschule Deggendorf (DIT) u Njemačkoj.Ljetna škola održana je u okviru Health Tour projekta financiranog od strane DAAD organizacije, a cilj okupljanja bio je internacionalizirati obrazovanje i istraživanje partnerskih institucija u području zdravstvenog turizma.Osim našeg fakulteta, European Campus Rottal Inn u Pfarkirrchenu su posjetili studenti i nastavnici iz ostalih partnerskih institucija: Prag University of Economics and Business, Češka, Budapest Metropolitan University, Mađarska, European Spas Association, Belgija, Ivan Franko National University of Lviv, Ukrajina, Caucasus International University, GruzijaNaš fakultet predstavljalo petero studenata preddiplomskih studija: Fani Kinkela, Luka Vrančić, David Kralj, Andrija Vukelić i Frane Matešin, uz pratnju i vodstvo asistentica Karmen Mikulić i Jelene Kapeš.Studenti su učili kroz timski rad, interaktivna predavanja, radionice s profesorima i poslodavcima, dok su asistentice dogovarale temelje za buduću suradnju naših institucija.Osim radnog dijela programa, studenti su uživali u gastronomskim običajima Bavarske, druženju s kolegama iz različitih zemalja, obilasku centara zdravstvenog turizma, te po povratku, posjetu najvećoj ledenoj spilji na svijetu Eisreisenwelt.