Studenti združenog studija “Master of Sustainable Outdoor Hospitality” na terenskoj nastavi u Premium kamping resort Krk 5* by Valamar

07.05.2024.

Studenti združenog studija “Master of Sustainable Outdoor Hospitality” na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, u sklopu svog stručnog obrazovanja boravili su 6 dana na terenskoj nastavi u Premium kamping resort Krk 5* by Valamar.
Krk, lider u održivosti, ima 28 kampova, uključujući 3 kampa s 5* i 4* označena kao “Superplatz”, kampovi ostvaruju 36% ukupnog broja noćenja na otoku, pa je izbor destinacije za terensku nastavu bio logičan.
Za vrijeme terenske nastave, studenti su, kao pravi kampisti, boravili u mobilnim kućicama ovog jedinstvenog 5* kampa. Pod vodstvom doc. dr. sc. Josipe Cvelić Bonifačić istraživali su organizaciju, menadžment , uz prof. dr. sc. Marinu Laškarin Adžić istraživali su zadovoljstvo gostiju i dinamično formiranje cijena kroz gostujuće predavanje Marije Vukelić, dok su se prakse održivosti Valamara istraživale kroz gostujuće predavanja gđe. Borjane Močibob i Samre Ljubunčić, uz mentorstvo prof. dr. sc. Ana-Marije Vrtodušić Hrgović i prof. dr. sc. Marinele Krstinić Nižić. Studenti su pod vodstvom prof. dr. sc. Sandra Janković istraživali sustav menadžerskog izvješćivanja.
Za vrijeme boravka na otoku Krku, studenti su posjetili kampove: Ježevac 4, Baška Beach Resort 4, naturistički kamp Bunculuka 4* te kamp Omišalj 5* a posebno ih se dojmio jedinstveni održivi agro-koncept kampa BOR u Krku.
Posjeta najstarijoj i najboljoj hrvatskoj Marini Punat te susret sa direktoricom Renatom Marević približio je iskustvo i izazove menadžmenta u lukama nautičkog turizma a prezentaciju održivih napora otoka Krka za CO2 neutralnošću održao je studentima tehnički direktor komunalnog poduzeća Ponikve, Dejan Kosić.
Veliko hvala svim domaćinima što su podijelili neprocjenjiva iskustva s ovim budućim liderima u kamping turizmu.