Sudjelovanje na  XIV Interkatedarskom skupu iz oblasti poslovne ekonomije, na temu „Održivi biznis i inovacije – izazovi, praksa, edukacija“

01.10.2024.
/ Vijesti / /

Na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, 26. i 27. rujna 2024. godine, održan je tradicionalni regionalni interkatedarski skup posvećen poslovnoj ekonomiji, s temom “Održivi biznis i inovacije – teorija, praksa, edukacija“. Skup je okupio više od 120 profesora i istraživača iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Slovenije i Srbije, čime je dodatno ojačana suradnja među institucijama u regiji. Kao predstavnice Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci  skupu su prisustvovale prof. dr. sc. Ines Milohnić, izv. prof. dr. sc. Marija Ivaniš, doc. dr. sc. Lorena Dadić i dr. sc. Ivana Licul. Aktivno su sudjelovale u razmjeni znanja i istraživanja o najnovijim trendovima u održivom poslovanju, s posebnim naglaskom na menadžment i druge relevantne discipline.

Tijekom skupa otvorene su brojne mogućnosti za projektne i druge oblike suradnje na temama od zajedničkog interesa, što ukazuje na potencijal za daljnji razvoj i inovacije u području održivog poslovanja. Sudionici su razmijenili iskustva i ideje, čime su doprinijeli jačanju akademske zajednice i poticanju interdisciplinarnog pristupa u rješavanju zajedničkih izazova. Ujedno je najavljeno da će domaćinstvo idućeg Interkatedarskog skupa preuzeti Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu, čime se očekuje nastavak produktivnih rasprava i suradnji na regionalnoj razini.