Suradnja Masinde Muliro University of Science and Technology i FMTU

14.05.2024.

U sklopu Erasmus+ KA171 programa na našem Fakultetu borave dr. Simon Were i dr. Rose Shikuri sa Masinde Muliro University of Science and Technology, Kenya.

10.05.2024 na kolegiju „Ekonomika ugostiteljskih poduzeća“ dr. Simon Were sa Masinde Muliro University of Science and Technology, Kenya održao je predavanje na temu: HOSPITALITY OPERATIONS: A FOCUS ON THE KENYAN INDUSTRY

U svome predavanju dr. Simon Were opisuje Keniju, fokusirajući se na njezinu geografsku poziciju, populaciju, veličinu zemlje te važnost međunarodnih zračnih luka za turizam. Dotiče i regionalno i međunarodno sudjelovanje Kenije u trgovini, posebno turizmu, te doprinos ugostiteljske industrije ekonomiji zemlje. Naglašava se i stanje same ugostiteljske industrije, s opisom atrakcija, upravljanja na nacionalnoj i lokalnoj razini, te važnosti informacijskih baza podataka. Predavanje pruža uvid u pravne okvire, statistiku turističke posjećenosti te projekcije za budućnost. Na kraju, ističe izazove s kojima se Kenija suočava u turizmu, kao što su kvaliteta proizvoda, infrastruktura i klimatske promjene.