U okviru konferencije ”Tourism and Hospitality Industry” prezentirani su europski projekti koje provodi Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu

10.06.2024.

Na dvadesetsedmom međunarodnom kongresu ”Tourism and Hospitality Industry” koji se održao 6. i 7. lipnja 2024. na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu održana je prezentacija projekata koje trenutno provodi Fakultet. Kratko predavanje održali su voditelji projekata predstavivši projektni tim, partnere, financijski i narativni sažetak projekta, cilj i svrhu te planirane i odrađene aktivnosti.

Erasmus + projekte predstavili su dekan prof. dr. sc. Marko Perić u ulozi voditelja projekta ”Hybrid Project Management Skills for Sustainable Tourism” – HyPro4ST unutar kojeg se razvija profesija “Sustainable and Hybrid Project Manager” za sektor održivog turizma. Nakon njega projekt ”GreenTEA” – Unapređenje obrazovanja o zelenom turizmu u visokoškolskom sustavu kroz razvoj alternativnih prilika za učenje predstavila je voditeljica projekta izv. prof. dr. sc. Daniela Soldić Frleta.

Interreg projekt Italija-Hrvatska ”MARICULTURE NETWORK: Implementation of new technologies for diversified sustainable aquaculture targeting healthy society and competitive regions” – MARINET u financijskoj perspektivi 2021-2027 godine izložila je voditeljica prof. dr. sc. Greta Krešić.

Obzor Europa projekte, ”Cross-Border Cultural and Creative Tourism in Rural and Remote Areas” – CROCUS prezentirala je voditeljica prof. dr. sc. Zrinka Zadel te projekt ”Bridging Organizations and marginalized communities for Local Sustainablity Transitions in EuRope” – BOLSTER voditeljica izv. prof. dr. sc. Sabina Hodžić ističući važnost međusobnog djelovanja projektnog menadžmenta i znanstvene djelatnosti Fakulteta po čemu su Obzor Europa projekti relevantni.