Završen drugi semestar združenog europskog studija “Master of Sustainable Outdoor Hospitality Management”

11.06.2024.

Drugi semestar združenog europskog studija “Master of Sustainable Outdoor Hospitality Management” u Opatiji završen je četverodnevnim studijskim putovanjem na Lago di Garda.

Uz pomoć i gostoprimstvo poznate kamping grupacije Vacanze col Cuorea koja je I partner ovog studija, nudeći stipendije u iznosu od 5.000 eura, te pod organizacijom i vodstvom doc. dr. sc. Josipe Cvelić Bonifačić, voditeljice studija na Fakultetu, studenti su imali priliku upoznati se s upravljanjem i operacijama 4 kampa ove grupacije, kao i s 3 druga vrhunska kampa na Lago di Garda.

Drugi semestar ovog združenog studija okupio je više od 60 gostujućih predavača i domaćina iz cijele Europe, studenti su imali 5 studijskih posjeta kampovima u Hrvatskoj, Sloveniji i Italiji te su proveli tjedan dana u Premium kampu Krk radeći na praktičnim zadacima i projektima.

Ovih prvih 5 studenata provest će svoj stručni program prakse ovog ljeta na uzbudljivim lokacijama: u kampu na jezeru Trasimeno u Italiji, u marketing odjelu poznatog ADAC-PIN portala u Berlinu, u razvojnom odjelu poznatog nizozemskog izdavača ACSI u Nizozemskoj, u francuskim kampovima u animaciji te u Eco Lodgeu u Ruandi. Ove prakse u elitnim tvrtkama iz outdoor sektora priprema su za 3. semestar, koji će se održati na Sveučilištu u Gironi, Katalonija, Španjolska.

U Gironi će studenti živjeti i studirati, posjećujući i najrazvijenije kampove u Kataloniji. Nakon završetka trećeg semestra, studenti će izraditi svoj magistarski rad, a očekuje se da će združeni studij završiti u travnju obranom magistarskog rada i promocijom diplomiranih studenata. Studijski program MaSOHM ima snažnu podršku kamping industrije, koja je podržala i financirala stipendije koje pokrivaju 50% školarine za sve studente upisane u akademskoj godini 2023./2025.

Ovi podržavatelji uključuju CHARTAGO-MALIBU, poznatog proizvođača kampera, ADAC-PIN CAMP, najveći svjetski automobilski klub iz Njemačke, ACSI, najvećeg kamping izdavača iz Nizozemske, kamping i glamping grupaciju VACANZE COL CUORE i najveći nizozemski automobilski klub ANWB.

Prijave za novu generaciju otvorene su do 15. kolovoza, a studenti mogu očekivati jednako uzbudljiva iskustva, vrhunske predavače, studijska putovanja i stipendije naših partnera. Iskreno zahvaljujemo svim predavačima u Bredi i Opatiji, svim gostujućim predavačima i našim domaćinima u kampovima, gotovo stotinu ukupno, na njihovom srdačnom gostoprimstvu, volji da podijele svoje bogato iskustvo i znanje sa studentima te na svoj pomoći ovom novom studijskom programu. Dijelimo želju da izgradimo nove lidere u održivom outdoor hospitality sektoru u Europi.
Sretno svim našim studentima u trećem semestru u Gironi i srdačna dobrodošlica svim novim studentima druge generacije koja započinje u Bredi ove jeseni!