FMTU i Grad Opatija obilježili Međunarodni dan suradnje

01.07.2023.
/ Vijesti / /

Uređenjem trafostanice Vrh Ika Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu i Grad Opatija obilježili su Međunarodni dan suradnje, koji se od 1992. godine obilježava svake prve subote u srpnju. Prema ideji članova Eko odbora i pod pokroviteljstvom Grada Opatije i Fakulteta, trafostanica je oslikana muralom na temu cjelogodišnjeg turizma u Opatiji. Autori murala su studentica Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci Doris La Mazza te magistar primijenjenih umjetnosti Filip Novak, uz pomoć i vodstvo Omara Lovića, univ. mag.art. Mural je doprinio osvježenju lokalne sredine za lokalno stanovništvo, studente i turiste, te je njime nesumnjivo potvrđena dugogodišnja uspješna suradnja Fakulteta i Grada. Ovim projektom doprinosimo cilju održivog razvoja br. 17 Partnerstvom do ciljeva.