Na FMTU obilježen Međunarodni dan obrazovanja

24.01.2023.

Povodom Međunarodnog dana obrazovanja 24. siječnja 2023. g., kojeg je usvojila Generalna skupština UN-a, članovi Eko odbora FMTU-a naglasili su  važnu ulogu obrazovanja za društveni razvoj. Studenti su diskutirali o održivom razvoju turizma, o čemu najviše uče tokom studija, ali su donijeli i generalne zaključke kako obrazovanje treba biti ključna tekovina dostupna svima te da bez inkluzivnog i pravednog kvalitetnog obrazovanja i cjeloživotnih mogućnosti za sve, neće se uspjeti postići ravnopravnost spolova i razbiti ciklus siromaštva. Time su članovi Eko odbora proučili knjižice o Rodnoj ravnopravnosti Sveučilišta u Rijeci te doprinijeli nekim od ukupno 17 ciljeva održivog razvoja i to cilju 1- Svijet bez siromaštva, cilju 4 – Kvalitetno obrazovanje, cilju 5 Rodna ravnopravnost i cilju 10 Smanjenje nejednakosti.

Hvala svim studentima na sudjelovanju i obilježavanju Međunarodnog dana obrazovanja!