Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja – Pink T-shirt day

22.02.2023.

U srijedu 22.02.2023. na FMTU smo obilježili Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Tom prigodom su članovi Eko odbora FMTU-a pokrenuli inicijativu izrade bookmarka (straničnika) sa porukama protiv vršnjačkog nasilja te zero waste natpisa (stari papir, kartoni, koverte) sa porukom #nasiljeprestajeovdje.

U knjižnici Fakulteta su studenti uz nastavnike i djelatnike stručnih službi odjeveni u ružičasto izrađivali bookmarke, a sve u suradnji s udrugom Žmergo iz Opatije  koja je provela akciju fotografiranja s natpisima.

Ovom akcijom promiču se ciljevi održivog razvoja i to: 10 – smanjenje nejednakosti; 16 – mir, pravda i snažne institucije i 17 – partnerstvom do cilja te dokazujemo da smo mjesto nulte tolerancije na sve oblike nasilja.

Zahvaljujemo svima koji su podržali akciju!