Održano predavanje na temu: Development Goals, Doughnut Economics and Destination Quality

31.10.2023.

Na našem Fakultetu boravio je je ugledni profesor Peter Mason koji je trenutno gostujući profesor na Sveučilištu Bournemouth, kao i na Luxury Hotel School u Parizu te koji predaje na Sveučilištu London Metropolitan, UK.

Prof. Mason je 30.10.2023., u okviru kolegija Tourism Economics, održao predavanje studentima 2. godine studija Hospitality Management na temu: ‘Development Goals, Doughnut Economics and Destination Quality’. U okviru predavanja, prof. Mason je studentima podijelio rezultate nekih od svojih nedavnih istraživanja koja su se odnosila na 17 UN ciljeva održivog razvoja (UNSDG), kvalitetu turističkih destinacija te ih upoznao s konceptom „donut ekonomije“ .