Okrugli stol o obnovljivim izvorima energije, Filozofski fakultet u Rijeci

31.01.2024.

U organizaciji Udruge Žmergo, Filozofskog fakulteta u Rijeci, Energetske zajednice Drenova i udruge Bez granica održan je okrugli stol kako bi se ukazalo na trendove, aktualnosti i potencijale obnovljivih izvora energije. Poseban fokus bio je na ulozi lokalnih samouprava, dostupnosti energije građanima te na energetsko siromaštvo i načine njegova smanjenja ili eliminacije. Govornici su predstavili istraživanja i prilike vezane uz javno-građanske projekte poput lokalnih inicijativa građanske energije. Okrugli stol pružio je izuzetnu priliku za raspravu o važnim temama vezanim uz energetsku tranziciju i suradnju gradova, općina, udruga i građana. Posjetitelji su imali priliku čuti govornike poput mr. sc. Anamari Majdandžića, dr. sc. Hrvoja Keka i dr. sc. Damira Juričića, dok je moderator bio mr. sc. Damir Medved. Ova aktivnost bila je dio projekta Community-based action for a green transition (CO-GREEN), financiranog od strane Europske unije u okviru programa Citizens, Equality, Rights and Values (CERV). Sudjelovanjem na okruglom stolu članovi Eko odbora doprinijeli su ciljevima održivog razvoja br. 7 Pristupačna energija iz čistih izvora, cilju br.11 Održivi gradovi i zajednice i cilju br. 13 Očuvanje klime.