Panel mladih “zelenih” poduzetnika na FMTU

11.12.2023.

“Fermaj i (odgovorno) delaj” neslužbeni je naziv panela mladih “zelenih” poduzetnika s Liburnije koji se  održao u Centru za karijere i stručnu praksu studenata na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu 11. prosinca 2023. u 9.30 sati.

Svoja svjedočanstva podijelili su inspirativni govornici koji, iako mladi, grade vrlo uspješne poduzetničke priče temeljene na održivosti. Prvi je Davor Čiković, mastermind iza brenda Pero, linije proizvoda za čišćenje i higijenu koji su od Matulja pronašli svoj put do polica poznatih lanaca trgovina diljem Hrvatske. Njegova sumještanka Barbara Sveško, nakon otkaza u  javnoj tvrtki, nezadovoljna dosadašnjim iskustvom, otvorila je svoj obrt za uređenje i održavanje krajolika i time postala sama svoja šefica. Nakon kratkog predstavljanja svog karijernog puta, studenti su imali brojna pitanja za mlade poduzetnike, koji su istaknuli da im je održivo poslovanje važan segment karijere i poslovnih poduhvata te profesionalnih avantura. Panel je organizirala Udruga Žmergo u suradnji s  Fakultetom za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u okviru projekta Žmergov lokalni info-centar za mlade koji se realizira uz financijsku podršku Grada Opatije i Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade. Članovi Eko odbora, Centar za karijere i stručnu praksu doprinijeli su i ovim panelom ciljevima održivog razvoja i to: cilj 11 Održivi gradovi i zajednice, cilj 13 Zaštita klime i cilj 15 Zaštita života na zemlji.