Planinarska radionica od mora do gora

06.11.2023.
/ Vijesti / /

U sklopu studentske Wave 4 Tourism konferencije 07. listopada 2023. održana je planinarska radionica pod nazivom „Od mora do gora“ za studente, nastavnike i članove Eko odbora. Planinarsku rutu od Lovrana do Medveje i uspona do Lovranske Drage (360m nadmorske visine) te do šetnice Slap i natrag vodila je prof. dr.sc. Marinela Krstinić Nižić. Cilj radionice bio je osim zajedničkog druženja i provođenja vremena na otvorenom, podizanje svijesti o očuvanju prirodnih resursa koji nas okružuju. Tokom rute sudionici su se upoznali sa prirodnim, povijesnim i kulturnim značajkama ovog kraja, degustirali autohtone proizvode Lovranske Drage i pili izvorsku vodu . Nakon uspješne rute svi sudionici ohladili su „umorne“ noge u moru plaže Medveja. Ovom rutom članovi Eko odbora i svi sudionici doprinijeli su ciljevima održivog razvoja: br. 3 Zdravlje i blagostanje, br.6 Čista voda i sanitarni uvjeti, br. 13 Očuvanje klime, br. 14 Očuvanje vodenog svijeta i br. 15 Očuvanje života na zemlji.