Potpisan ugovor o realizaciji stručne prakse s Gradom Opatijom

11.12.2023.

U petak, 08.12.2023., gradonačelnik Grada Opatije g. Fernando Kirigin primio je studente druge godine prijediplomskog studija Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu te u gradskoj vijećnici održao predavanje na temu: „Lokalna samouprava – upravljanje gradom na primjeru grada Opatije“. Studenti su se upoznali s proračunom, ovlastima i zadaćama gradonačelnika kao predstavnika izvršne vlasti, socijalnim mjerama koje Grad Opatija osigurava svojim građanima, razvojnim projektima u budućnosti i trenutnim aktualnim događanjima. Suradnja Grada Opatije i Fakulteta kao visokoškolske ustanove je iznimno dobra te je Fakultet stalan partner Gradu u mnogobrojnim razvojnim projektima. Gradonačelnik, koji je i sam završio naš Fakultet, je na kraju predavanja sa zadovoljstvom odgovarao na brojna pitanja studenata te im zaželio mnogo sreće u školovanju i daljnjem profesionalnom radu.

Nakon održanog predavanja, gradonačelnik grada Opatije, g. Fernando Kirigin i dekan Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, prof. dr. sc. Marko Perić, potpisali su ugovor o realizaciji stručne prakse studenata Fakulteta te su na taj način postali partneri i u dijelu nastavnog procesa. Studenti studijskog programa „Menadžment održivog razvoja“ stječu teorijska znanja o regionalnom i lokanom razvoju, prostornom planiranju, zaštiti okoliša, gradskoj infrastrukturi, a kroz praksu u Gradu će steći i praktična znanja. Inače stručna praksa je obvezni dio nastavnog procesa studenata na prijediplomskim sveučilišnim studijima za sve redovite i izvanredne studente. Izvodi se u zadnjem, 8. semestru studijskog programa u vremenu od početka ožujka do kraja svibnja u iznosu od 420 sati, a studenti uspješnim završetkom ostvaruju 14 ECTS-a.