Potpisan ugovor o stručnoj praksi sa Turističkom zajednicom središnje Istre

03.04.2024.

Direktorica Turističke zajednice središnje Istre, Sanja Kantaruti i dekan Fakulteta prof. dr. sc. Marko Perić, potpisali su sporazum o realizaciji stručne prakse temeljem kojeg će studenti smjera  Menadžment u turizmu stjecati dodatna znanja te  unaprijediti svoje praktične vještine.

Turistička zajednica središnje Istre jedinstven je primjer uspješnog objedinjavanja područja s čak devet jedinica lokalne samouprave u cilju stvaranja jedinstvene destinacije. Prva je to turistička zajednica u Hrvatskoj osnovana na području više jedinica lokalne samouprave, a nastala je temeljem Sporazuma o suradnji u razvoju turizma sklopljenog od strane predstavnika Grada Pazina te općina Cerovlje, Gračišće, Karojba, Lupoglav, Pićan, Sveti Lovreč, Sveti Petar u Šumi i Tinjan. Središnja Istra smještena je u samom srcu zadivljujućeg poluotoka. “To je zemlja ljudi slobodna uma koji se usuđuju biti drugačiji, zemlja prirodnih ljepota koje oduzimaju dah, zemlja uvjerljivih mitova i legendi.”

Zahvaljujemo Turističkoj zajednici središnje Istre na podršci u nastavnom procesu i veselimo se daljnjoj suradnji!