Potpisivanje ugovora o stručnoj praksi FMTU i TZ Vrsar

25.01.2024.

Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, Sveučilišta u Rijeci i Turistička zajednica općine Vrsar potpisali su 24. siječnja 2024. godine ugovor o realizaciji stručne prakse studenata Fakulteta te na taj način postali partneri u dijelu nastavnog procesa. Dekan Fakulteta prof. dr. sc. Marko Perić i direktorica TZ Vrsara dr. sc. Klara Trošt Lesić dogovorili su daljnju suradnju u okviru realizacije stručne prakse. Stručna praksa je obvezni dio nastavnog procesa studenata na preddiplomskim sveučilišnim studijima za sve redovite i izvanredne studente studijskih programa „Poslovna ekonomija u turizmu i ugostiteljstvu“ i „Menadžment održivog razvoja“. Praksa se izvodi u zadnjem, 8. semestru studijskog programa u vremenu od ožujka do lipnja, a studenti uspješnim završetkom stječu 14 ECTS-a. Stručna praksa daje mogućnost studentima da postanu konkurentniji na tržištu rada, unaprijede svoje praktične vještine te počnu savladavati nove radne izazove s kojima će se susresti u poslovnoj budućnosti. Zahvaljujemo TZ Vrsar na suradnji i veselimo se stjecanju praktičnih vještina za naše studente!