Radionice “Misli kao poduzetnik – Osnove poduzetništva i financijske pismenosti za studente riječkog Sveučilišta”

08.04.2024.

Uskoro krećemo s ciklusom edukacija iz osnova poduzetništva i financijske pismenosti za studente Sveučilište u Rijeci, pod nazivom „Misli kao poduzetnik“.

Kroz vođene radionice, zadatke, primjere, rasprave te razradu vlastite poduzetničke ideje studenti će se upoznati s kreativnim načinom razmišljanja te steći uvid u osnovne poduzetničke koncepte i suvremene alate u poduzetništvu.

Na edukacijama će, uz ostala korisna znanja, naučiti:

• kako formulirati poslovnu ideju,
  • kako istražiti i razumjeti tržište,
  • što sve treba znati prilikom otvaranja paušalnog obrta,
  • kad odabrati „redovni“ obrt, j.d.o.o., a kad d.o.o. te
  • što je to PDV i kako funkcionira.

Edukacije će biti održane uživo u prostorima STEP RI-ja, a predviđene su i nagrade za najbolje polaznike.

Pozivamo sve zainteresirane studente da se prijave do 12. travnja 2024. putem linka https://rb.gy/pnxsfw