SDG radionica za mlade – Brza moda brzo zagađuje

20.03.2024.
/ Vijesti / /

U sklopu Green days-a, 20. ožujka 2024. održana je interaktivna radionica za studente na temu: Sustainable development goals – održiva i odgovorna proizvodnja i potrošnja! Radionicu je vodila članica udruge Žmergo iz Opatije, Diana Kovačić. Cilj radionice bio je podizanje razine informiranosti mladih o 17 ciljeva održivog razvoja kroz tematiku “brze mode”.

Studenti su radili u timovima, skeniranjem QR koda svaki tim je dobio određenu temu vezanu uz modnu industriju: opasnosti i posljedice modne industrije za zdravlje ljudi, životinja, i okoliša općenito, utjecaj modne industrije na cjelokupni ekosustav, ali i njezin nezaobilazni utjecaj na ekonomiju, radna i ljudska prava te mnoge druge povezane problematike. Studenti su ponudili broja održiva i kreativna rješenja u smislu odgovorne kupovine, racionalnog korištenja odjeće, razmjene odjeće, ponovne upotrebe, recikliranja, čime se utječe na smanjenje zagađivanja okoliša kao i stvaranja pozitivnih promjena u ponašanju i stavovima prema odjeći.