Studenti i djelatnici FMTU-a obilježili  Dan planeta Zemlje

22.04.2024.
/ Vijesti / /

Studenti i djelatnici Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu pod vodstvom članova Eko Odbora obilježili su Dan planeta Zemlje, 22. travnja 2024. godine.  Osmislili su i izradili plakat koji sadrži snažne poruke o važnosti očuvanja prirode, zaštiti okoliša, zaštiti klime, te racionalnom korištenju energije i vode.

Svjesni činjenica o intenzivnom korištenju prirodnih resursa, stvaranju sve većih količina otpada, povećanoj emisiji stakleničkih plinova, pretjeranom korištenju plastike, studenti upozoravaju da ljudi trebaju mijenjati navike i da svatko od nas, i malim stvarima, može doprinijeti očuvanju Zemlje. Volite planet Zemlju kao što bi voljeli da drugi vas vole, Učinimo svijet boljim mjestom, Planet smo posudili od naših unuka, Čist svijet je sretan svijet, Misli održivo, Sačuvajte svijet danas za bolje sutra – samo su neke od poruka koje šalju studenti!

Ovom aktivnosti Fakultet doprinosi ciljevima održivog razvoja: br. 13 Zaštita klime, cilj 15 Očuvanje života na zemlji.