Studenti i zaposlenici FMTU-a i Žmergo protiv vršnjačkog nasilja

28.02.2024.
/ Vijesti / /

Studenti i zaposlenici FMTU-a u suradnji sa udrugom Žmergo obilježili su 28. veljače 2024. godine Dan ružičastih majica kako bi poslali poruku protiv svih oblika nasilja. Tom prigodom članovi Eko odbora su u duhu „zero waste“ projekta donijeli stare kartone i drugi otpadni materijal na kojima su se ispisivale poruke protiv nasilja i rodne ravnopravnosti. Natpisi su bili osim na hrvatskom i na stranim jezicima jer su se ove godine uključili i strani studenti tako da je događaj dobio i međunarodnu dimenziju. Ovim obilježavanjem Fakultet i Žmergo doprinijeli su ciljevima održivog razvoja: br. 5 Rodna ravnopravnost, br. 10 Smanjenje nejednakosti, br. 16 mir, pravda i snažne institucije i br. 17 Partnerstvom do ciljeva.

#nasiljeprestajeovdje